Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler

Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler

Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler

Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler

Kişilerin gülüş tasarımına yönelmesinin birçok amacı vardır. Öncelikle kişiler muayene sırasında farklı sorunlar neticesinde kendisini rahatsız edebilmektedir. Muayene sırasında gülümsenmesi istenildiğinde çekingen davranması, gülümserken ağzını açıp kapatması fark edilebilmektedir. Herhangi bir ziyarete, davete veya iş yerine gitmesi gerektiğinde muhatapları ile iletişim kurarken kendini geri planda tutması gülüşünün karşı tarafı rahatsız edebilir düşüncesi kişileri gülüş tasarımına itebilmektedir. Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında en önemlisi gülümsediğimiz zaman diş etlerinin belirgin olması, diş ve dişetinin birleşim sınırı görünmemesi gerekmektedir. Gülüş tasarımında bu olağan etken tedavi edilir ve birey için estetik bir görümüne kavuşturulur.

Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenleri tek başlık altında incelemek mümkün değildir. İlk olarak kişinin diş boyutları ve var olan şekil bozuklukları tespit edilerek bunlara yönelik işlem gerçekleştirilir. Tedavi süreci sırasıyla belirlenerek tedaviye başlanır. Diş boyutları oranlanırken altın oran kaidesi göz önünde bulundurmalıdır. Atın oranda plan düzenlenmeli, aksi takdirde dişlerde ki oransızlık ve şekil bozukluğu giderilmemekle birlikte estetik görünüm de kazanmayabilir. Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler de göz önünde bulundurmalıdır. Gerekli durumlarda tasarımının oluşturulmasında ve tedavinin uygulanmasında alanında uzman birden çok diş hekimi ile birlikte hareket edilmelidir. Tedavi yöntemleri belirlenirken birincil öncelik dişlerin sağlığının korunmasıdır. Gülüş tasarımı sırasında dişlerde tedavi sürecinde fazlasıyla etkilenebilmektedir. Gülüşünüzü düzeltmek adına dişlerinize zarar vermekten şiddetle kaçınmalısınız.

Gülüş tasarımında gerçekleştirilen uygulamalar ve avantajları

Gülüş tasarımı genel olarak ağzımızın tüm şekil yapısını değiştirmektedir. Dişlerde görülen form bozukluklar, renklenmeler, çapraşıklıklar, diş kayıpları, diş ve diş eti hastalıklarına kadar tedavi işlemi uygulanmaktadır.

Gülüş tasarımı ile birçok avantajları da sıralamak gerekirse;

Gülüş tasarımı görünümü doğallaştırarak estetik bir gülüş sunmaktadır.
• Dişlerde oluşan renkli veya solgun dişleri yeni görümüne kavuşturmaktadır.
• Kişiye özgüven aşılayarak hayatına yön vermektedir.
Gülüş tasarımı uygulama sonrası diş sorunlarının da ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
Gülüş tasarımı sırasında; çene, dudak ve burun uyumu ile ilgilide estetik oranları yapılarak yüz estetiği sağlanmaktadır.
Gülüş tasarımı gerçekleştirirken farklı yöntemler ile çeşitli sorunlar da giderilmektedir.
• Ortodonti tedavi ile diş dizilimindeki bozukluklar giderilmektedir.
• Var olan kırık ve çapraşık dişler laminate veneer, seramik veneer gibi kişiye uygun olan ile tedavi edilebilir. • Diş eti onarılarak, diş etindeki problemler çözülebilmektedir.
• Diastema tedavisi ile dişler kesilmeden diş aralığındaki boşluklar doldurularak tedavi edilmektedir.
• Eksik dişlerin yerine implant uygulamaları ile protezler yapılmaktadır.

Yukarıda da sıralandığı üzere gülüşümüz ve diş sorunlarımız problem olmaktan çıkmıştır. Birçok operasyon ve tedavi sonucu estetik bir gülüş, estetik diş ritmi ve yapısına kavuşmak bizimle çok basit olmaktadır. Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gerekenler ve gülüş tasarımı hakkında genel olarak bilgi verilmiştir. Gülüş tasarımının yol nasıl yapıldığını ve hangi süreçlerden geçtiğini inceleyelim.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır

Gülüş tasarımın yukarıda da belirtildiği üzere geniş kapsamlı bir tedavi sürecidir. Hastanın şikayeti üzerine ilk olarak hastanın ölçüleri alınarak ölçülere özel modeller geliştirilir ve sorunlu noktalar belirlenir. Yüzün şekil yapısı tespit edilir tedavi süreci planlanır. Dişlerin şekli, hizalanması ile ilgili çözümler sunulur planlamalar doğrultusunda ise süreç başlatılmış olur. Gülüş tasarımı sırasında öne çıkan dişler öncelik olarak tedavi sürecine dahil olmaktadır. Sağlıklı ve estetik gülüş için dişler üst düzey öneme sahiptir. Diş hekimi, tedavi sırasında dişlerin doğallığına ve düzenine önem verir. Tercih edilecek materyal hastanın alışkanlıklarına, diş üzerine gelen yük miktarına, dişte oluşturulmak istenen renk değişimine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp