Diş Tedavisi

Diş Tedavisi

Diş Tedavisi

Diş Tedavisi

Diş tedavisi
, diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen tıbbi protokollere uygun uygulamalar olarak tanımlanır. Ağız ve diş sağlığı alanında gerçekleştirilen klinik uygulamaların tamamı bu başlık altında listelenir. Diş tedavileri, uzmanlık alanlarına ayrılır ve diş hekimlerinin bu alanda yetkinliklerine göre hizmet verme durumu söz konusudur. Kliniklerde genellikle birden fazla diş hekimi, ihtiyaç olan farklı tedavi alanlarında hizmet verebilir. Diş tedavisi randevusu almak için hekiminizi arayabilir, problemleriniz doğrultusunda uygun tedaviyi almak üzere diş muayenesi olabilirsiniz. Bu noktada İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde ve Mersin gibi şehirlerde, klinikler sizlere hizmet verebilmektedir.
Diş tedavileri, hayat kalitesinin düşmesi gibi nedenlerle gerçekleştirildiği gibi, estetik açıdan istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için de uygulanabilir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte diş tedavi yöntemleri de gelişmiş, artık neredeyse gerçeğe yakın, doğal görünüme sahip dişlere sahip olunmasını sağlayan işlemler gerçekleştirilebiliyor. Ülkemizde diş sağlığına yeterince önem verilmediği görülmektedir ancak yeni tedaviler olduğu gibi bu tedavileri uygulayan çok yetenekli hekimlerimiz de vardır.

Diş ağrıları, hayatımızı zorlaştıran ve yaşam kalitemizi düşüren en büyük etmenlerdendir. Bu ağrılara neden olan başlıca sebep ise diş çürükleridir. Diş çürüklerinin giderilmesi ise büyük oranda diş çekimi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem geri kazanılması mümkün olmayan dişlerde uygulanır. Diş çürüklerinin yanı sıra ileri derecede madde kaybı yaşanan ve diş eti hastalığı nedeniyle sallanan dişlerde de uygulanmaktadır. Ortodonti tedavilerinde de kullanılan bir işlemdir.

Diş eti hastalıkları ise ağız ve dişlerde bulunan bakterilerin enfeksiyona uğraması sonucunda meydana gelir. Ağız hijyenine dikkat edilmeyen durumlarda bu enfeksiyon diş kemiğine kadar ilerlemektedir ve bu da diş ile çene kemiği kayıplarının yaşanmasına yol açmaktadır. Bu hastalıkların önlenmesinde en etkili yöntem günde iki defa dişlerin fırçalanmasıdır. Genel tedavilerden önce de diş eti hastalıkları giderilir.

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi, diş tedavilerinde kullanılan işlemlerden biridir. Dişin ileri derecede iltihaplandığı durumlarda damarların ve sinirlerin alınarak diş içerisine dolgu ve kaplama yapılarak uygulanır. Çürük tedavisinin sonrasında çocuklarda dahi uygulandığı görülmektedir.

İmplant Tedavisi
Vücut anatomisine uyan malzemelerden üretilen ve eksik olan bir ya da birkaç dişin işlevlerini geri kazanması için çene kemiğine yapay diş kökünün yapıldığı tedaviye İmplant Tedavisi denir.

Porselen Diş Tedavisi

Dişlerin estetik açıdan güzel görünmesini sağlayan, özellikle köprü çalışmalarında ya da kuron ile dişlerin üzerinde uygulanan yöntem olmasının yanı sıra günümüzde en çok tercih edilen diş tedavilerinden biridir.

Ortodonti Tedavisi

Küçük yaşlardaki çocuklarda diş ve çene gelişimi için de kullanılan tedavilerden biri olan Ortodonti tedavisi, diş aralarında bulunan ayrıklık, kapanış problemleri, çene ve yüz şekillerindeki bozukluk ve diş görünümünde var olan çarpıklıkların giderilmesinde uygulanır.

Gülüş Tasarımı

Yüze en uygun bulunan tasarım bilgisayar ortamında hazırlanır. Hastanın ve hekimin onayı ile işlem gerçekleştirilir. Diş eti tedavisinin de gerekli görüldüğü durumlar olabildiği gibi, işlem bazen de botox tedavisiyle birlikte tamamlanır. Genellikle ön dişlerin gülüşü olumsuz etkilemesinden dolayı tercih edilmektedir.

Diş Beyazlatma

Diş hekimleri tarafından ağrısız ve sızısız bir şekilde uygulanmaktadır. Dişlerde gerçekleşen sararma, renk değişikliği gibi durumlarda kullanılan bir diş tedavisi yöntemidir. Diş tedavilerinin en sonunda diş beyazlatma tedavisi uygulanır.
Diş tedavisinde önemli olan yılda iki defa kontrollerinizi yaptırmanız ve ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sağlıklı beslenme de diş ve diş eti sağlığında oldukça etkilidir. Diş tedavilerinizin olumlu etkilerinin uzun süreli olması için de yine bu bahsedilen etkenlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp