Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

İnsanlar sadece dişlerinde ortaya çıkan problemler için değil ağız ve çene yapısı ile alakalı problemlerde de diş doktorlarını tercih etmektedirler. Ağız, diş ve çene cerrahisi bölümü yüzün alt kısmındaki estetik ve medikal sorunların giderilmesinde ihtiyaç duyulan bölümlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağız, çene, yüz ve dişlerde görülen fonetik ya da işlevsel sorunlar ile ilgili cerrahi operasyonları da bu bölüm üstlenmektedir. Bu alanda karşımıza çıkan problemler genelde hayatın herhangi bir evresinde geçirilen travmalar, yaralanmalar, hastalıklar ya da genetik faktörler nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Uzman bir ağız, diş ve çene cerrahı tarafından yapılan muayene sonrasında kişi için en uygun tedavi seçeneği belirlendikten sonra ona uygun tedavi de gerçekleştirilir. Ağız, diş ve çene cerrahisi bölümünde görev yapan hekimler, kendilerini yüz anatomisi alanında bilgi sahibi olduklarından ortaya çıkabilecek estetik problemleri de çözebilmektedirler. Ağız, diş ve çene cerrahisi alanında yapılan tedaviler arasında cerrahi diş çekimi, kırık diş tedavisi, damakta görülen yarıkların tedavisi, dudak yarıklarının tedavisi, çene tümörü, implant uygulamaları, kist teşhisi, protez işlemleri ve çenede görülen kırıklar gibi pek çok tedaviyi kendi içinde barındırmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Ağız, diş ve çene cerrahisi bölümünün ilgilendiği hastalıklar hastanın ağız boşluğunda kalıtsal olarak ortaya çıkan ya da hayatının herhangi bir evresinde gelişen sorunlarının tedavisi cerrahi operasyon gerektiriyorsa bu bölüm gerekli olan cerrahi operasyonları gerçekleştirmede karşımıza çıkar. Ağız boşluğunda görülen enfeksiyonlar, ağzı etkileyen sinir sistemi, damak ve dudak yarıkları, tükürük bezi hastalıkları, ağız boşluğunda kanser şüphesi, cerrahi diş çekimi gerektiren sorunlar, gömülü diş tedavisi, diş ve diş kökü enfeksiyonları, kırık dişler, dişleri etkileyen sinir hastalıkları, diş protezleri ve implant uygulamaları, çenede görülen enfeksiyonlar, çene tümörleri, çenede kist oluşumu, çeneyi etkileyen sinir sistemi hastalıkları, çene kemiği kırıkları ya da çıkığı, çene eklemi hastalıkları, çene kayması, çene geriliği gibi pek çok hastalıkla ilgilene bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ile İlgili Bazı Operasyonlar

Diş çekimi, 20 yaş diş çekimi, kök ucu rezeksiyonu, sinüs lifting (yükseltme), kemik tozu (graft) gibi operasyonlar sıklıkla yapılan hem tedavi hem de estetik amaçlı yapılan operasyonlardır. Bu operasyonların hepsi süreç gerektiren işlemlerdir. Bu yüzden buradaki işlemlerin yapılabilmesi için öncelikli olarak tedavi sürecinin belirlenmesi ve olan uygun tedavinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu alan uzmanlık gerektiren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzmanlık alanlarına göre birden fazla doktorla iş birliği yapılması da mümkün olmaktadır. Bu alan içerisinde birden fazla alanı barındırdığından bu alanda tüm bilgilere sahip olmak pek mümkün görünmemektedir. Ayrıca bu alanda yaşanan gelişmeler sürekli arttığından dolayı gelişimin olduğu bir alandır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları

Ağız, diş ve çene cerrahisi içerisinde pek çok hastalık ve tedaviyi barındıran bir bölümdür. Bu yüzden hastanın hangi problemle karşılaştığını bilerek ona göre bir fiyat tespitinin yapılması gerekmektedir. Çünkü daha önce de değindiğimiz gibi bu tedavi her hastada aynı şekilde uygulanmamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da tedavi fiyatları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ancak hasta muayene edildikten sonra hastanın net bir fiyat bilgisi alması mümkün olmaktadır. Bu süreç hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hastanenize ve doktorunuza başvurabilirsiniz. Uzman çene cerrahları, sağlık sorunlarınızın giderilmesi için size tıbbi protokoller kapsamında hizmet verebilirler.

Alanında Uzman Ekip

Alanında Uzman Ekip

Ekibimiz konusunda uzman, genç dinamik ve mesleğini çok seven hekimlerden oluşuyor.

Yenilikçi Uygulamalar

Yenilikçi Uygulamalar

Diş sağlığı alanında yenilikleri takip edip, en son teknolojiyi kullanarak hizmet veriyoruz.

Çözüm Odaklı Tedavi

Çözüm Odaklı Tedavi

Siz değerli hastalarımızı dinliyor, size uygun tedavi seçenekleri sunuyoruz.

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

İşimizi çok seviyoruz, hastalarımızı güler yüzle karşılayarak onları rahat ettiriyoruz.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp